עיצוב תמונות לפייסבוק

פייסבוק ב: 27 בדצמבר 2010 תגובה אחת

בשנה האחרונה פייסבוק הפך להיות ה-א-ת-ר באינטרנט, זה שכולם חברים בו, כולם משתמשים בו וזה שהוא למעשה חלק מתשתית האינטרנט כולה באמצעות כפתור לייק, כפתור לוגין אוניברסלי ו-API פתוח למשתמשים. על הכוח של פייסבוק ועל השילוב הפנומנלי שלו בכלל האינטרנט אפשר ללמוד כאשר בוחנים את המקרה בו פייסבוק נפל, אז שותקו למחצה אתרי ענק כגון CNN ורבים אחרים.

בכל אופן, הכוח של פייסבוק הופך אותו נחשק יותר ויותר עבור משווקים ומפרסמים המעוניינים לייצר ערוץ שיווקי חדש ופנייה ללקוחות חדשים, וזה לא כל כך פשוט. בשנה האחרונה עוד ועוד חברות, שהנגיעה שלהן לעולם האינטרנט בכלל ורשתות חברתיות בפרט היא אפסית, היפנו ומפנות עוד ועוד משאבים בניסיון (עקר בדרך כלל) לייצר נוכחות של ממש בפייסבוק. למרות שזו לא מטרת המאמר הזה, לדעתי הצנועה אין ולו חברה ישראלית אחת שיכולה לטעון כי הצליחה לייצר ROI חיובי לפעילות שלה בפייסבוק, בניגוד לגוגל למשל.

עמוד בפייסבוק

הדרך הנוחה ביותר, אם לא היחידה הפתוחה בפני ארגונים, היא יצירת עמוד בפייסבוק. לשם פתיחת העמוד נדרשות בדרך כלל הפעולות הבאות, רובן תעשנה על ידי חברת SMO, בעוד הארגון נדרש בעיקר לספק תמונות, כפי שנרמז בכותרת הפוסט הזה: עיצוב תמונות לפייסבוק.

 1. בחירת סוג העמוד שמתאים לעסק: חנות, אתר, עמוד חברה וכיוצא בזה
 2. תמונה ברוחב 200 פיקסלים וגובה של עד 200-600 פיקסלים – זו תמונת הפרופיל וגרסה מוקטנת שלה תשמש לצורך הצגת הלוגו לצד פוסטים ב-Wall – אפשר לבחור את החלק הרצוי שישמש כלוגו על ידי העברת העכבר על התמונה ובחירה ב: Edit Thumbnail
 3. תמונה ברוחב 520 פיקסלים בלי הגבלת גובה שתשמש עבור לשונית (טאב) הנחיתה של העמוד (בהשאלה על עמוד נחיתה). תמונה זו צריכה להיות מאוחסנת בשרת חיצוני.
 4. פיד RSS תקני שישמש להזנת תכנים אוטומטית לעמוד שלכם. זה יכול להיות תוכן של מאמרים, מבצעים או כל תוכן אחר באתר שלכם שמתעדכן באופן קבוע (ואם חברת התוכנה שלכם מבקשת מחיר מופקע, תתמקחו!)
 5. הוספת אפליקציית FBML שמאפשרת הוספת קוד HTML לעמוד הפייסבוק שלכם.

  פייסבוק FBML

  תיבת FBML

 6. הוספת חברים לעמוד. מרגע שיש 25 חברים ומעלה אפשר לבחור כתובת "יפה" לעמוד כגון facebook.com/ktovet.yafa
 7. בחירת מאפייני העמוד כגון מה תהיה לשונית הנחיתה, מאיזה גילאים אפשר לצפות בעמוד, מידע על החברה ועוד. לתשומת לבכם: עמוד שהכניסה אליו מוגבלת מגיל 18 אינו מוצג באופן סטנדרטי בתיבת לייק באתר.
תיבת לייק

לייק בוקס של פייסבוק

הגדרות עמוד פייסבוק

בחירת הגדרות לעמוד פייסבוק שלכם

אלה הם הצעדים הסטנדרטיים, אחריהם מגיעות פעולות נוספות כגון הוספת מגוון אפליקציות לעמוד, בראשן זו שתדאג לפרסם את ה-RSS שלכם. ישנן לא מעט דרכים לפרסום RSS בפייסבוק:

 1. TwitterFeed יעדכן את פייסבוק + טוויטר בו זמנית
 2. Ping.fm זו אופצייה נוספת המוגבלת בשלב זה לפיד RSS  אחד בלבד
 3. RSS Graffiti או Social RSS הן אפליקציות פייסבוק שיעשו את העבודה והן כמעט חסרות מגבלות מבחינת כמות ה-RSS שהן יכולות לנהל.

מאחר ומדובר במדריך מקוצר לבניית עמוד בפייסבוק שנועד לדבר בעיקר על עיצוב תמונות לפייסבוק (וגלשתי קצת מעבר לזה) לא אכנס בשלב הזה לצעדים למתקדמים בלבד, דוגמת שילוב iframe בלשונית נחיתה, משהו שפייסבוק אמורה להציג בקרוב, אבל בינתיים אפשרי רק למי שממש מבין בתחום.

תגיות: ,תגובה אחת ל: “עיצוב תמונות לפייסבוק”

 1. מאת אור הלל:

  אחלה מדריך מקוצר לעמוד בפייסבוק, רק רצוי שתיתן קישור לדף יצירת likebox באתר אינטרנט. הקישור לדף היצירה: http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like

השארת תגובה